www.ortam67.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ortam67.com

zonguldaklıların sohbet platformu

AnasayfaECE SİGORTA*GaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İBRETLİK SÖZLER 3

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

İBRETLİK SÖZLER 3 Empty
MesajKonu: İBRETLİK SÖZLER 3   İBRETLİK SÖZLER 3 Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 2:10 am

Alıntı :
  • "Buluşup el sıkışan iki müslüman yoktur ki, ayrılmadan önce Allah onları bağışlamasın." (Ebû Dâvud)

"Biriniz bir oturma yerine girince selâm versin. Oturmak isterse otursun. Kalkarken yine selâm versin. Çünkü birinci selâm ikincisinden daha üstün değildir." (Ebû Dâvud)

"Bir topluluk bir yere vardıklarında, içlerinden birinin onlara selâm vermesi yeterli olur. Oturanlardan birisinin onlardan selâm alması yeterlidir." (Ebû Dâvud)

"İçinizden hiçbir kimse yoktur ki, bana selâm gönderdiği zaman, Allah onu benim ruhuma ulaştırıp da ben onun selâmını almayayım." (Ebû Dâvud)

"Küçüğümüze merhamet etmeyen, büyüğümüze saygı göstermeyen bizden değildir!" (Tirmizî)

"Kim insanların kendisi için ayağa kalkıp saygı göstermelerini isterse, ateşteki yerine hazırlansın." (Ebû Dâvud)

"Birbirinizle el sıkışın ki, kalplerdeki düşmanlık silinsin. Hediyeleşin ki, birbirinizi sevesiniz ve aradaki dargınlıklar böylece kalksın."
    (İbni Mâlik)

"Selâm, konuşmaktan önce gelir." (Tirmizî)

"Evladım! Evine girince selâm ver ki, selâmın hem sana, hem de aile halkına bir bereket olsun.” (Tirmizî)

"Binekli yürüyene, yürüyen durana, az olanlar çok olanlara, küçük büyüğe selâm verir." (Buhârî)

"İhtiyara, sırf yaşından dolayı hürmet eden hiç kimse yoktur ki, Allah da ona yaşlandığında saygı gösterecek birini ihsan etmesin." (Tirmizî)
https://ortam67.yetkin-forum.com   www.ortam67.com
_bileyt_
üye
üye
_bileyt_

Erkek

İBRETLİK SÖZLER 3 Empty
MesajKonu: Geri: İBRETLİK SÖZLER 3   İBRETLİK SÖZLER 3 Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 3:53 am

Ah! Bir seninle olsam…
Şöyle bir kanatlanı versem…
Semaya doğru yükselip;
Bulutların peşine takılsam…
Rüzgara yaren, kuşlara dost,
Yağmurla kardeş olsam…
İçimdeki hüzünle damlayıp;
Toprağı, ekinleri canlandırsam…
Çağlayanlarda coşup;
Denizlerde akarak sana ulaşsam…
Güneşle selamlaşıp buharlaşsam…
Havaya karışıp, sabah meltemiyle;